PřihlášeníThis web is just outlet for some of my photos and musings about my hoobies (Mainly petanque and computer games). © KoNO 2018
Games -> Warcraft III -> Odkazy a Hotkeys

Warcraft III hotkeys a odkazy

hotkeys

Už od pradávna používám svoje vlastní zkratky, a to jak na klasický Warcraft, tak na Dotu. Vycházím z rozložení podle pozice ikon ve warcraftu v pravo dole - u normálních příkazů jednotek je mapuji tak, že dolní řádek kde se nacházejí kouzla je "qwer", prostřední je "asdf" a horní je "yxcv". S vyjímkou, že je přemístěno tlačítko na útok, tak aby bylo na klávese "a". Tím pádem mám všechny kouzla po ruce hned vedle kláves na výběr skupin (tj. kláves 1 až 9). A u budov a všeho ostatního jsou zkratky tak jak by člověk čekal přesně podle pozice ikon qwer asdf yxcv.

Změna zkratek je umožněna umístěním souboru customkeys.txt do adreáře Warcraftu a zaškrtnutím možnosti používat zkratky v options. Používám dva customkeys soubory - jeden na dotu a jeden na původní warcraft 3 - a přehazuji si je pdole toho co chci hrát.

Moje Warcraft III zkratky ke stažení - zde
Moje DoTA zkratky ke stažení (pro verzi 6.74) - zde

Zkratky na Warcraft 3 jsem si kdysi vytvořil v programu Warkeys. Již jsem ho ale dlouho nepoužil a nevím jak na tom jeho vývoj je - každopádně zkratky co mám fungují bezproblému, takže nemám potřebu je měnit.

Zkratky na Dotu si dělám v online custom keys generátoru DrJonese.
DotA online custom keys generator - http://www.drjones.dk/customkeys/generator.php

Další odkazy

Replayers a WCReplays - stránky nabízející ke stažení záznamy her Warcrafta 3 - jak profesionální tak normální. Když se chcete naučit jak hrát multiplayer, tak se nejdřív podívejte jak to dělají nejlepší. Kdysi v dávných dobách, když jsem začínal Warcraft hrát, tak jsme furt koukali na záznamy legend té doby - Grubbyho, Toda, Skye, Moona a dalších. Bohužel Warcraft III neumožňuje se dívat na replay nahranou v jiné verzi Warcrafta, takže když se chcete podívat na starší replay tak tak si musíte stahnout specielní utilitku.

Replayers - http://tft.replayers.com/
Dobře organizovaná stránka, ze které jsem už kdysi dávno začal stahoval replaye (funguje od roku 2002).
WCReplays - http://www.wcreplays.com/
Myslím ne tak přehledná stránka jako Replayers, ale furt skvělá databáze záznamů her a hlavně zde najdete ke stažení i audio komentáře.

Následující stránky slouží jako depositáře map Warcrafta 3. Pokud mapa nemá vlastní homepage, tak jí můžete najít zde.

Nibbits - http://wc3.nibbits.com/
Dobře organizovaná databáze více než 60 tisíc map. Pěkně udělané vyhledávání včetně rozdělení map podle kategorií.
EpicWar - http://www.epicwar.com/maps/
Archiv map fungující již od roku 2004 - ale trochu méně uživatelsky přátelský než nibbits.