PřihlášeníThis web is just outlet for some of my photos and musings about my hoobies (Mainly petanque and computer games). © KoNO 2018
Petanque -> Blog

Svatováclavská koule - 29. 9. 2012

V sobotu 15.9.2012 jsem se účastnil turnaje Svatováclavská koule, který pořádá náš petanque klub (PK1293 Vojnův Městec).

Hrálo se švýcarským systémem 4 kola s postupem do osmičky.

Bohužel se nás sešlo málo protože termín kolidoval s dalšími turnaji a i z Městce řada lidí nemohla. turnaj nakonec nebyl těsně bodován - bylo pouze 18 týmů. Nebyly to ale týmy slabé - první nasazení byl Jakub Konšel s Veronikou Slobodovou se sílou 85 a druzí byl tým Fighters - Radek Netušil a Pavel Hejl se sílou 77. Já hrál, jako obvykle v městci, s Ondrou Preussem.

Hned v prvním kole jsme těsně prohráli s Oldou Brožem starším a Šťopkou. Naštěstí pak jsme se probrali a hráli jsme čím dál tím lépe. Ze švýcaru jsme postoupili s 3:1. V pavouku jsme pak vyhráli poměrně jasně nad Pavlem Barešem s Radkem Turínským a nad týmem z Fenx Adamov (Patrik Schimmerle a Jan Charvát). Už v semifinále nám výkon ale nějak zakolísal a ve finále proti Jakubovi Konšelovi a Veronice Slobodové jsme nebyli schopni podat dostatečný výkon a nakonec jsme tedy skončili druzí. První nasazený tým i přesto, že se trápil ve švýcaru (dostal kanára a pak skoro nepostoupil přes tým Michala Preusse a Oldy Brože ml.) se v pavouku zvednul a ve finále hrál i přes pár menších minel skvělý petanque.

Oficiální výsledky turnaje na stránkách Čapku zde

Jakub Konopásek - vloženo: 30. 9. 2012 11:19:43