PřihlášeníThis web is just outlet for some of my photos and musings about my hoobies (Mainly petanque and computer games). © KoNO 2018
KoNOpage -> Blog

FTL: Faster Than Light

Objevil jsem před týdnem skvělou indie hru. Jedná se o zajímavou simulaci/strategii ovládání vesmírné lodě. Hra je k dostání na Steamu za 10€.

Premisa hry je poměrně jednoduchá - hráč ovládá loď Federace, která utíká před stále postupující armádou rebelů. Hráč skáče ze systému do systému. V každém systému na něj čeká náhodné setkání. Buď je to bojové setkání, jako například útok pirátů, nebo rebelský scout. Nebo se zobrazí textová zpráva/dialog o tom co se v systému nachází - volby, většinou mohou nějak ovlivnit loď. Můžete například zachránit přátelskou loď od rebelů, pomoct lodi uvízlé v roji asterojdů atd. Samozřejmě ne každá volba dobře skončí.

Každý skok do dalšího systému posune pronásledovací flotilu o kus skrz sektor - cíl hráče je proskákat sektorem k východu do dalšího sektoru dřív než ho flotila dostihne. A přitom by se měl hráč snažit prolézt co nejvíce systému a tím zesílit a loď vybavit, protože další sektor je těžší :).

To jak hráč kontroluje hru je poměrně nezvyklé. Hráč může ve hře mikromanagovat pohyb své posádky po lodi, přidělovat energii mezi jednotlivými systémy lodi, aktivovat a zaměřovat zbraně, drony a další použitelné systémy. Může také samozřejmě zvolit systém do kterého loď skočí a po boji loď vylepšovat za nasbíraný "scrap", což je místní měna. Hráč ale vůbec neřídí vlastní pohyb lodi v bitvě ani nic podobného. Je to zdánlivě jednoduché a zábavné.

Hra je poměrně těžká, a to i tím, že nelze ukládat. Resp hra se uloží, když ji ukončíte, a když se vrátíte, můžete pokračovat. Není zde však klasický save a load, takže když máte málo života tak se opravdu rozmýšlíte jestli jít zachránit tu přátelskou loď nebo jestli se na ni vykašlat a zdrhnout :). Zkrátka nutí vás to opravdu rozvažovat každou možnost. Hodně bojům máte šanci se vyhnout - např tak, že podplatíte nepřátele, nebo se do nich prostě nezapojíte.

Zkrátka FTL je zábavná hra - naprvní pohled jednoduchá, ale na zvládnutí poměrně těžká hra, co ve výsledku nabízí spoustu možností a herních stylů. Grafika, hudba i interface jsou dobré na tento typ hry - zkrátka nečekejte efekty typu Starcraft 2, ale uživatelsky příjemný retro style indie hry. Díky tomu hru rozběhnete i na starším notebooku.

Recenze FTL na tiscali games zde.

Jakub Konopásek - vloženo: 25. 10. 2012 16:03:19