PřihlášeníThis web is just outlet for some of my photos and musings about my hoobies (Mainly petanque and computer games). © KoNO 2018
KoNOpage -> Blog

Vars Cup - 1. 8. 2012

V sobotu 1.9.2012 jsem byl na jednom z nejprestižnějších petanque turnajů trojic v Čechách - Open MČR Vars cup.

Hrál jsem s Janou a Petrem Lukášovými z JAPKA. Z Vojnova Městce se účastnil tým Zdeněk Konopásek, Pavel Fereš a Oldřich Brož st. a tým Karel Malivánek s Františkem a Ondřejem Hanělem. Turnaj byl pořádán na hradě Veveří nedaleko Brna.

Hrálo se pět kol švýcarským systémem s postupem do třicet-dvojky. Švýcar a třicet-dvojka se hrály v podhradí na hliněném parkovišti, které bylo posipané vrstvou štěrčíku. Povrch to byl podle mě celkem těžký a měl jsem problémy se s ním vyrovnat. Vysoké hody na někdy odskakovaly do stran, i když si člověk pečlivě vybral done. A kutálivý styl také moc nefungoval, protože povrch někde podivně brzdil a někde naopak vůbec ne. Po třicetdvojce se turnaj přestunul přímo na nádvoří hradu, kde se dohrávala šestnáctka.

Ve švýcaru jsme hráli trochu nevyrovnaně, ale v zásadě dobře. Po čtvrtém kole jsme měli 3:1, přičemž prohra byla s prvním nasazeným týmem Michálků s Pavelem Hodboďem. V pátém kole jsme šli na tým Fighters ve složení Milan Hašek, Pavel Hejl a Tomáš Stoklásek. Ze začátku jsme nehráli špatně, akorát nám zaostávala střela. Udělali jsme si náskok na 10:0. Pak jsme ale blbě nahodili košonek na dlouhou vzdálenost - přestože do té doby jsme je přehrávali na krátko a to byla naše záhuba. Rozhodilo nás to, tak že jsme přestali hrát a je naopak povzbudilo. Pak jsme ještě dostali šanci a dali to na 12:9. Poslední nához jsme zase hodili krátkou a oni se vyházeli. Už se rozhodovali jestli nestřílet košona ale nakonec naplasovali. To se ukázalo jako správná volba - protože jsme jednou minuli a pak nenaplasovali. Oni také ještě měli jednu kouli. Poslední koulí jsem střílel (měli jsme druhou a třetí) a dal jsem pěkně na čisto. Bohužel ta jejich koule se odrazila a vzala košona tak, že jsme tam sice byli my, ale oni mohli střílet na čtyčku a také se to Pájovi podařilo. Prohráli jsme 12:13. To nás bohužel docela rozhodilo, a i když jsme postoupili do třicetdvojky, tak jsme už nic moc nezahráli a hned vypadli proti týmu Tomáše Kutého.

Spřátelený tým z Vojnova městce - Brož, Konopásek, Fereš také postoupil do třicet-dvojky - dokonce s 4:1. Bohužel ale také vypadl a to po velmi vyrovnaném zápase proti týmu Jiří Korešů a Radka Netušila .

Oficiální výsledky turnaje na stránkách Čapku zde

Reportáž Honzy Michálka na Kulovém Blesku zde

Fotogalerie na kulovém blesku zde

Jakub Konopásek - vloženo: 7. 9. 2012 15:48:07